Sac ve Metal
ÜRÜNLER
Doğan Metal Online Katalog
Doğan Metal Online Katalog
Doğan Metal
HAKKINDA

1979 yılında Konya’da Halit Tunç tarafından şirketlerimizin temeli atılmıştır. Şirketlerimiz geçtiğimiz yıllarda önce perakende sektöründe faaliyet gösterip daha sonra toptan boru profil ve sac ticareti yapmıştır. Küreselleşen dünyada ve daralan ticari pazarda 2004 yılından itibaren ticaretin yanında imalat sektörüne adım atmıştır.

ÜRÜNLERİMİZ
GENİŞLETİLMİŞ METAL
Genişletilmiş metal farklı eksenlerde çalışan eksantrik preslerde özel alaşımlı çelik kalıplarla üretilen bir sac çeşididir.
Bu üretim yönteminde aradaki boşluktan herhangi bir fire çıkmadığı için ekonomik anlamda avantajlı bir üründür. Bu üründe kaynak olmadığı için diğer kaynaklı teller ve örme çitlere göre çok daha fazla mukavemet, koruma ve uzun ömürlü olma özelliği vardır. Her geçen yıl bu ürünün faydaları ve ekonomik avantajları anlaşıldıkça kullanım alanı enişlemektedir. Bu ihtiyacı karşılayabilmek adına firmamız her sene yeni yatırımlar yaparak bu sektörün öncü firması olarak ticari hayatına devam etmektedir. Bu ürün karbon çeliğinin yanında alüminyum sac, galvanizli sac, paslanmaz sac ve bakır sacdan üretim yapılmaktadır.
MODERN
Uluslar arası kullanımı çok uzun yıllara dayanan ürün, son yıllarda cephe tasarımlarında, mobilya tasarımlarında ve sanayi ihtiyaçlarının tamamında kullanılmaktadır.
DAYANIKLI
Genişletilmiş metal yekpare bir üründür. Kaynaklı olmadığı, kopma, sarkma ve deformasyona uğramadığı için dayanım süresi alternatif ürünlerden çok daha uzundur.
EKONOMİK
Ürünün dayanıklılığı ve bakım ihtiyacının azlığı göz önünde bulundurulduğunda alternatif ürünlere nazaran çok daha avantajlıdır.
DELİKLİ SAC
Eksantrik preslerde özel alaşımlı çelik kalıplarla üretilen hem dekoratif hem sanayi tipi bir sac çeşididir.
Yuvarlak, kare, slot, üçgen ve buna benzer bir çok çeşidi bulunmaktadır. Bunlar çöp sepetlerinde, alışveriş sepetlerinde, korkuluklarda, filtre sistemlerinde, raflarda, takım tezgahlarında, makine muhafazalarında, otomotiv sektöründe, tarım sektöründe ve endüstriyel anlamda birçok yerde kullanılmaktadır.
BASKILI SAC
Hidrolik pres makinası ile Dkp, galvaniz ve alüminyum saclara desen kalıplarıyla yapılmaktadır.
Bunlar çeşitli kapılarda, korumaya yönelik işlerde, üst ve alt kapatmalarda kullanılan dekoratif sac çeşididir.
KESİM MERKEZİ
Plazma ve oksijen kesim makinalarında 2mm den 300 mm’ye kadar hertürlü hassas kesim yapılmaktadır.
1,5mm den 15 mm’ ye kadar 4 metre eninde malzemeler bükülmektedir.
30mm kalınlık ve 3 metre eninde silindir büküm işleri yapılabilmektedir.
1,5 metre en 1,5 metre boyda doğrultma presimizde kesilirken esneyen parçaların doğrultulması yapılmaktadır.
Stoklarımızda her daim ST-37 , ST-44 , ve ST-52 malzemeler bulunmakta ve bunun satışını yapmaktayız.